Jaki zestaw do hybryd wybrać na początek?

Manicure hybrydowy staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet ze względu na to, że wykonany raz na trzy tygodnie, zapewnia idealny wygląd dłoni przez cały ten czas. Można więc zapomnieć o prawie codziennym, uciążliwym malowaniu paznokci, a jednocześnie bez obaw sprzątać czy wykonywać inne prace i nie martwić się o to, czy lakier na paznokciach nie odpryśnie. To wygodne, zwłaszcza dla kobiet zabieganych i aktywnych zawodowo czy posiadających wiele obowiązków w domu. By zminimalizować koszty wykonywania takiego zabiegu, wiele kobiet decyduje się robić to we własnym zakresie, inwestując w zestaw do manicure hybrydowego. Czym kierować się przy jego wyborze? A może samodzielnie skompletować zestaw do hybryd, kupując poszczególne jego elementy?

Zestaw do manicure hybrydowego dla początkujących – co musi zawierać startowy set?

Manicure hybrydowy różni się od klasycznego przede wszystkim tym, że do jego wykonania potrzebne jest kilka elementów, bez których by się nie udał. Aby poprawnie wykonać taką stylizację musimy zaopatrzyć się w poniższej opisane produkty:

 • lampa do utwardzenia bazy i topu oraz warstw lakieru hybrydowego – to najważniejszy, a zarazem najdroższy element w całym zestawie. Należy się upewnić, czy komplet zawiera lampę, która skutecznie i sprawnie poradzi sobie z utrwalaniem każdego lakieru. Kryteria doboru lampy to głównie jej moc i kształt. Popularne mostki ledowe są przez wiele znawczyń odradzane na przykład ze względu na to, że światło diody, rozpraszając się może niedostatecznie zadziałać na lakiery hybrydowe. Przy okazji utwardza również lakiery hybrydowe, stojące w buteleczkach obok niej. Wybór należy do każdej z pań, ponieważ mostki mają również swoje zalety: są małe, zgrabne i lekkie. Jeżeli kogoś bardziej interesuje ten element zestawu do hybrydy, to odsyłam do artykułu: jaka lampa do hybryd?.
 • baza i top – te kosmetyki są niezbędne, aby hybryda trzymała się w niezmienionym stanie przez kilka tygodni. Produkty tej samej marki dają gwarancję dobrej “współpracy” ze sobą”. Bazę nakłada się na zmatowiony  paznokieć, zaś top coat (inaczej lakier nawierzchniowy) nakładamy jako ostatnią warstwę, dostępne są dwie opcje błyszcząca lub matowa.
 • lakiery hybrydowe – najlepiej postawić na początek na klasyczne kolory, takie jak czerwień, róż czy beż, w dowolnych odcieniach. Zazwyczaj do zestawu do paznokci hybrydowych można dobrać sobie do 5 lakierów z konkretnej puli kolorystycznej. Na początek przygody z hybrydami wystarczy zaledwie kilka uniwersalnych kolorów, z czasem gamę lakierów możesz powiększać, np. o typowo wiosenne, letnie czy zimowe kolory.
 • odłuszczacz –  inaczej cleaner, pozwoli odtłuścić płytkę paznokcia przed nałożeniem bazy lub ściągnąć warstwę dyspersyjną (lepki film) z topu.
 • preparat do ściągania lakieru – możesz używać czystego acetonu lub klasycznego zmywacza do paznokci z jego dodatkiem. Dzięki niemu pozbędziesz się lakieru bez szkody dla płytki, gdy będziesz chciała zmienić kolor hybryd.
 • waciki bezpyłowe – jak sama nazwa wskazuje nie pozostawiają na paznokciach żadnych kłaczków i niteczek, co umożliwia wykonanie nieskazitelnego manicure. Na początek wystarczy ok. 50 sztuk.
 • blok polerski – pozwala zmatowić płytkę przed zaaplikowaniem bazy, co może zwiększać trwałość manicure.
 • pilniczki – niezbędne są pilniczki o różnej ziarnistości, aby nadać paznokciom pożądany kształt. Dla osób wykonujących manicure na naturalnych paznokciach najlepszy będzie pilnik o gradacji 180 i 240. Pilnikiem  180 możemy skrócić paznokcie naturalne i nadać im kształt, natomiast strona z gradacją 240 odpowiednio wygładzicie krawędzie i płytkę paznokcia, nie narażając jej na uszkodzenia. Pilniki o gradacji 100 nadają się do piłowania twardszych paznokci naturalnych.
 • patyczki lub radełko do usuwania skórek – odsuniecie skórek z płytki paznokcia spowoduje jej optyczne wydłużenie, w wyniku czego nasze dłonie wyglądać będą smuklej. Należy pamiętać, aby wykonywać tę czynność ostrożnie aby się nie skaleczyć. Te przyrządy przydadzą się także do zdejmowania lakieru hybrydowego.

Najpopularniejsze lakiery hybrydowe

Ranking#Cena
1.# french pink milk lakier hybrydowy (053) marki Semilacfrench pink milk lakier hybrydowy (053) marki Semilac
Producent: Semilac, Cena od: 32 zł
Aktualna Cena
2.# coral beach lakier hybrydowy (038) marki Semilaccoral beach lakier hybrydowy (038) marki Semilac
Producent: Semilac, Cena od: 32 zł
Aktualna Cena
3.# sunone uv/led gel polish color lakier hybrydowy b07 bette 5 ml (5903332080137)sunone uv/led gel polish color lakier hybrydowy b07 bette 5 ml (5903332080137)
Producent: Sunone, Cena od: 13.31 zł
Aktualna Cena
4.# candy girl, lakier hybrydowy, 7,2ml | kolor neonail: desert rose marki Neonailcandy girl, lakier hybrydowy, 7,2ml | kolor neonail: desert rose marki Neonail
Producent: Neonail, Cena od: 40.54 zł
Aktualna Cena
5.# shield rose petal lakier hybrydowy (059) marki Kineticsshield rose petal lakier hybrydowy (059) marki Kinetics
Producent: Kinetics, Cena od: 20 zł
Aktualna Cena
#

# french pink milk lakier hybrydowy (053) marki Semilac

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając zestaw do hybryd?

Dobry zestaw do hybryd, który chcemy kupić powinien zawierać wszystkie wymienione wyżej detale. Niekiedy sprzedawcy podbijają cenę kompletu poprzez dodanie do niego różnorodnych ozdób na przykład cyrkonii czy brokatów, które tak naprawdę można kupić za grosze, zaś dla wielu pań są zupełnie zbędne. Lepiej więc wybrać zamiast takiego bogatego w ozdoby zestawu, komplet z większą ilością lakierów lub lepszą lampą.

Najrozsądniej zainwestować w dobry zestaw do hybryd z mocną lampą UV, na przykład z 4 żarówkami lub lampą LED, która znacznie skraca czas wykonywania manicure. Można równie zdecydować się na zestaw do hybryd bez lampy i dokupić do niego sprawdzone i dobre oraz szybkie urządzenie do utwardzania. Dzięki temu lampa posłuży nawet kilka lat, zaś poszczególne elementy do wykonywania hybryd, które się będą kończyć, można już dokupować sukcesywnie i w miarę potrzeb. Zakup zestawu do manicure hybrydowego może zmniejszyć wydatki na pielęgnację paznokci nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku, zwłaszcza jeżeli konkretna kobieta uczęszcza do kosmetyczki na manicure regularnie.

Zestaw do manicure hybrydowego – dla kogo?

Zakup pełnego zestawu do paznokci hybrydowych jest najlepszą opcją dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z hybrydami i nie mają czasu ani niezbędnej wiedzy do tego, aby samodzielnie kompletować oddzielnie każdy element potrzebny do wykonania hybryd. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby zestaw składał się z produktów dobrych, cenionych na rynku kosmetycznym firm. Szczególne znaczenie ma jakość samych hybryd, ale także lampy, od której zależy ostateczny efekt i trwałość manicure. Niekiedy w tańszych zestawach są sprzedawane lampy o słabej mocy, na przykład lampy UV o mocy jedynie 9 Wat z jedną żarówką. Taki sprzęt bardzo wolno i często niedokładnie utwardza. W salonach w ogólne nie używa się już tak słabych lamp. Raczej nie warto decydować się także na lampy ledowe w postaci latarki czy breloczka, ponieważ mogą one niedostatecznie efektywnie utrwalać lakier. Ponadto trzeba robić to po jednym palcu, co znacznie wydłuża czas wykonania manicure hybrydowego.

Gdzie kupić zestaw do paznokci hybrydowych?

Poniżej sklepy oferujące najpopularniejsze obecnie zestawy do hybryd.

RankingZestawy do manicure hybrydowegoCena
1.Zestawy do manicure hybrydowego Zestaw do hybryd - lampa UV LED 90w + akcesoriaZestaw do hybryd - lampa UV LED 90w + akcesoria
Producent: , Cena od: 199 zł
Aktualna Cena
2.Zestawy do manicure hybrydowego Zestaw do hybryd z lampą UV LED 48W - STARTZestaw do hybryd z lampą UV LED 48W - START
Producent: , Cena od: 119 zł
Aktualna Cena
3.Zestawy do manicure hybrydowego Zestaw do hybryd z lampą UV LED 48W - MEGAZestaw do hybryd z lampą UV LED 48W - MEGA
Producent: , Cena od: 199 zł
Aktualna Cena
4.Zestawy do manicure hybrydowego Zestaw Startowy Do Hybryd 8+2 Lampa Uv Led 48WZestaw Startowy Do Hybryd 8+2 Lampa Uv Led 48W
Producent: , Cena od: 119 zł
Aktualna Cena
5.Zestawy do manicure hybrydowego Zestaw Po Uczuleniu Na Hybrydę 7ML 2KOLORY #2Zestaw Po Uczuleniu Na Hybrydę 7ML 2KOLORY #2
Producent: , Cena od: 138.6 zł
Aktualna Cena
Zestawy do manicure hybrydowego

Zestawy do manicure hybrydowego Zestaw do hybryd - lampa UV LED 90w + akcesoria

Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku?

Aby wykonać prawidłowo stylizację lakierami hybrydowymi należy zapoznać się z zasadami wykonywania takiego manicure. Musimy pamiętać, że żadnego z kroków nie należy pominąć. Dzięki temu zapobiegniemy problemom, takim jak odpryskiwanie lub całkowite odpadanie lakieru hybrydowego z naszego paznokcia. Poniżej przedstawiam jak krok po kroku wykonać manicure hybrydowy w domu.

 1. Pierwszym krokiem jest nadanie kształtu naszym paznokciom. Możesz po prostu delikatnie spiłować krawędzie boczne paznokcia aby paznokcie wydawały się optycznie dłuższe. Jeżeli masz długie poznacie możesz nadać im rożne kształty, najmodniejsze teraz są spiłowane w migdał lub kwadrat. Oczywiście jest więcej możliwość i zależą one od preferencji.
 2. Kolejny krok to odsuwanie/wycinanie skórek. Należy pamiętać aby przed tym wymoczyć nasze dłonie lub użyć specjalnego preparatu do usuwania skórek. Dzięki temu ten krok będzie znacznie prostszy, dodatkowo ryzyko skaleczenia będzie zniwelowane. Podczas tego etapu używamy radełka lub drewnianych patyczków. Skupiamy się nie tylko na odsunięciu skórek, ale także na usunięciu martwego naskórka z naszej płytki paznokcia (wydłuży to żywotność lakieru na naszych paznokciach).
 3. Następnie matowimy płytkę paznokcia używając do tego bloku polerskiego. Zwróć uwagę, aby na paznokciu nie pozostało żadne błyszczące miejsce, ponieważ może to osłabić przyczepność lakieru.
 4. Kolejno przecieramy paznokieć odtłuszczaczem, który nie tylko odtłuści nam płytkę ale także oczyści ją z pyłu. Jeśli wiemy, że nasza płytka jest wyjątkowo tłusta, wtedy stosujemy dodatkowo primer, który  poprawi przyczepność lakieru.
 5. Na tak oczyszczoną płytkę nakładamy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV lub LED w czasie zalecanym przez producenta lampy.
 6. Następnie nakładamy pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie w czasie zalecanym przez jej producenta. Jeżeli pojawiają się prześwity, czynność powtarzamy.
 7. Gdy jesteśmy zadowoleni z koloru, nakładamy lakier nawierzchniowy (często nazywany top-em). Lakier nawierzchniowy utrwali hybrydę i nada jej piękny połysk (utwardzamy w zależności od zaleceń producenta).
 8. Przemywamy ostatnią warstwę cleanerem.
 9. Nakładamy oliwkę – wmasowujemy ją w paznokcie i w skórki.

Tak przygotowana stylizacja paznokci powinna utrzymać się około 2-3 tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić lub zmienić kolor.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci?

Usuwanie hybryd z naszych paznokci jest naprawdę proste. Jedyne czego potrzebujemy to: aceton (lub zwykły zmywać do paznokci z dodatkiem acetonu), waciki, pilnik, radełko lub drewniany patyczek oraz folię aluminiową. Etapem o którym Panie często zapominają jest spiłowanie warstwy nawierzchniowej pilnikiem. Ta czynność pozwoli acetonowi dostać się  wgłąb lakieru i lepiej go usunąć. Następnie moczymy wacik w preparacie do ściągnięcia lakieru, przykładamy do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową. Po upływie ok. 15 minut odwijamy folię i delikatnie zdejmujemy lakier – możemy pomóc sobie drewnianym patyczkiem lub radełkiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Należy pamiętać, że nie wolno odrywać hybrydy na siłę, ponieważ możemy uszkodzić płytkę. W razie potrzeby ponownie owijamy paznokieć folią wraz z wacikiem nasączonym w acetonie. Pozostałości bazy możemy usunąć za pomocą bloczka polerskiego, nigdy nie używajmy do tego celu zwykłego pilnika aby nie zniszczyć naszych paznokci,

UdostępnijKasia

Cześć! Jestem Kasia, absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka, pasjonatka zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Na moim blogu dzielę się doświadczeniem z fitnessu oraz poradami z zakresu zdrowia, urody i recenzjami sprzętów przydatnych dla aktywnych kobiet.

11 komentarzy do “Jaki zestaw do hybryd wybrać na początek?”

 1. Pracowałam na neonail i byłam zadowolona bardzo z hybryd, niestety w zestawach często mają mini pojemności, które bardzo szybko sie kończą. Ja teraz kupiłam zestaw z Perfect Lady i jestem bardzo zadowolona. porządna lampa i normalne, duże pojemności produktów i to w niskich cnach więc jest bardzo duża oszczędność 🙂

  Odpowiedz
 2. Sporo firm proponuje gotowe zestawy, i to całkiem „wypasione”. Siostrze kupiłam ten od Neonail, na początek ma wszystko, czego potrzeba – z czasem warto tylko dokupić lepszą lampę, ewentualnie zainwestować w zestaw bez „mostka” 🙂

  Odpowiedz
 3. Jaki zestaw do hybryd? Moim zdaniem wystarczy na początek taki, który można kupić gotowy. Tak naprawdę nie potrzeba dodatkowych sprzętów, niż te, które znajdują się w zestawie. Lakiery zawsze można sobie dokupić później, kolory wybrać po siebie. Więc ja polecam taki gotowy zestaw, w którym znajdują się niezbędne sprzęty na początek.

  Odpowiedz
 4. Dziewczyny czytające, mam prośbę. Podzielcie się swoimi opiniami, czy lepiej kompletować sobie taki zestaw do paznokci hybrydowych, czy kupić gotowy od tych dwóch najpopularniejszych producentów (chyba że ktoś jeszcze robi dobre zestawy do hybryd)?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz