Jaki smartwatch damski wybrać?

Od czasu, w którym na rynku pojawiły się pierwsze zegarki typu smartwatch, minęło już kilka lat. Przez ten okres nowoczesne smartwatche damskie przeszły naprawdę długą drogę i poza wyznaczaniem czasu i liczeniem spalonych kalorii pełnią funkcję trenera personalnego, dietetyka, aparatu a nawet telefonu komórkowego! Coraz więcej marek z uwagą podąża za potrzebami nowoczesnych kobiet. Jak z tylu dostępnych ofert wybrać najlepszy smartwatch damski?

Co to jest smartwatch?

Chociaż samej definicji smartwatcha raczej nie trzeba nikomu wyjaśniać, można przybliżyć jednak jego nowoczesne funkcje. Smartwatch to inteligentny zegarek elektroniczny z wyświetlaczem, który nie tylko mierzy czas, ale również wiele innych parametrów życiowych. Jest on zwykle podłączony do smartfona specjalną aplikacją, dzięki czemu można śledzić swoje postępy (np. treningowe) nie tylko na ekranie smartwatcha, ale też bezpośrednio w telefonie. Dobry smartwatch damski działa niezależnie od połączenia z siecią komórkową. Może być wykorzystywany nawet do robienia zdjęć, odbierania połączeń, wyświetlania SMS i e-maili i śledzenia funkcji życiowych.

Czym należy się kierować przy wyborze dobrego smartwatcha damskiego?

Smartwatch jest urządzeniem uniwersalnym, jednak propozycje producentów zegarków smartwatch dla kobiet charakteryzują się nie tylko mniejszą kopertą, ale również innym, bardziej subtelnym lub biżuteryjnym designem. Niezależnie od wyglądu, w każdym wypadku warto zwrócić szczególną uwagę na jego parametry i funkcje. To, jaki smartwatch dla kobiet się wybierze, ma wpływ na jego dalsze użytkowanie.

Smartwatch dla kobiet? Lekki i komfortowy!

Smartwatch nosi się praktycznie przez cały dzień, a jeśli pragnie się sprawdzić jakość i długość swojego snu, to również w nocy. To właśnie dlatego, najlepszy smartwatch dla kobiet powinien być lekki i kształtem/opaską dopasowywać się ergonomicznie do nadgarstków. Warto zatem zwrócić uwagę na wagę urządzenia i wymiary koperty. Dobrze jest też, jeśli smartwatch ma możliwość wymiany opaski.

Łączy się z Bluetooth

Chociaż możliwość połączenia się z innym urządzeniem mobilnym jest już raczej normą – jest to niezbędna funkcja damskich zegarków smartwatch. Umożliwia ona użytkowniczkom synchronizację urządzenia mobilnego ze smartwatchem. Po synchronizacji smartwatch oferuje pełną funkcjonalność – jest sparowany z telefonem. Możliwe jest zatem otrzymywanie alertów i powiadomień o połączeniach przychodzących, wiadomościach SMS i wiadomościach e-mail (jeśli zsynchronizuje się również pocztę). Każdy dobry smartwatch dla kobiet wykorzystuje połączenia Bluetooth, ale są na rynku również opaski – smartwatche bez tej funkcji.

Dobry smartwatch damski z funkcją lokalizacji GPS

GPS i nawigacja to bardzo ważne funkcje smartwatcha. Przydadzą się w różnych sytuacjach. Są niezbędne podczas wyznaczania trasy i lokalizowania punktu docelowego np. podczas jazdy na rowerze albo spaceru. Ponadto, będą służyły pomocą podczas aktywności fizycznych – joggingu, marszu itp. Nawigacja GPS jest też bardzo ważna przy poruszaniu się po nieznanym mieście. Dzięki wygodnej funkcji GPS w smartwatchu – nie trzeba szukać wskazówek na mapach w telefonie.

Najlepszy smartwatch damski z GPS będzie uzupełniony o funkcję wibracji, które uaktywnią się podczas każdego komunikatu. Sygnał wibracyjny sprawia to, że podczas poruszania się według wskazówek GPS nie trzeba non stop wpatrywać się w ekran smartwatcha, a jedynie wtedy, gdy ten wskaże kolejną zmianę trasy i kierunku (np. skręt w lewo – wibracja).

Śledzenie aktywności – niezawodna opcja podczas treningów!

Tak naprawdę, każdy smartwatch damski ma zaprogramowaną funkcję śledzenia aktywności fizycznej. Co więcej, zaawansowane modele mają do wyboru naprawdę wiele aktywności, nawet tych mniej popularnych. Najlepszy smartwatch damskie automatycznie wykrywa rodzaj aktualnie uprawianej aktywności fizycznej, opcjonalnie – wybrany sport można ustawić też ręcznie.

Nowoczesne smartwatche damskie oferują wiele trybów sportowych. Może to być np.:

 • Jazda na rowerze,
 • Bieganie,
 • Wspinaczka górska,
 • Pływanie,
 • Aerobik,
 • Spacer.

Ta funkcja wykorzystuje GPS do pomiaru przebytego dystansu i jego trasy. Ultraczułe czujniki mierzą tętno podczas wysiłku, a system przelicza spalone kalorie. Dobry smartwatch damski sportowy powinien mieć wbudowanych wiele trybów aktywności, aby śledzić postępy treningowe niezależnie od ilości uprawianych sportów.

Funkcja dyskretnych alertów

Spoglądanie co chwila na ekran swojego telefonu, by sprawdzić, czy ktoś nie dzwonił lub nie napisał, może być irytująca i problematyczna – szczególnie w pracy. Dobry smartwatch damski może każdorazowo lub tylko za określonymi wyjątkami wysyłać powiadomienia za pomocą krótkiego, subtelnego dźwięku lub jeszcze cichszych wibracji. Czasami wystarczy lekkie przechylenie nadgarstka, aby anulować trwający alert.

Dzwoń i odbieraj połączenia ze swojego zegarka!

Dobry smartwatch damski umożliwia odbieranie połączeń, odczytywanie i wysyłanie wiadomości bez konieczności podnoszenia telefonu. To funkcja szczególnie przydatna podczas aktywności fizycznej, podczas której nie tylko trudno jest odebrać telefon, ale nierzadko, jest on schowany głęboko w szafce na sali fitness. Odbieranie połączeń i wiadomości odbywa się za pośrednictwem czułego ekranu dotykowego lub… ruchu dłoni! Wiele zaawansowanych modeli oferuje również obsługę głosową, dzięki której wystarczy powiedzieć głośno i wyraźnie wybraną komendę, aby odebrać, wybrać lub odrzucić połączenie. Takie same funkcje oferuje np. smartwatch Huawei.

Długość pracy baterii na jednym ładowaniu

Długa żywotność baterii jest jednym z największych problemów użytkowników smartfonów, ale nie tylko! To samo dotyczy inteligentnych zegarków. Dobry smartwatch damski wytrzyma długo na jednym ładowaniu baterii. Co jednak oznacza dokładnie określenie „długo”? Czy są to godziny, czy może dni?

Smartwatche są zaprojektowane jako uzupełnienie smartfonów. I tak jak dość łatwo jest podpiąć telefon do ładowarki, tak uciążliwe zdaje się nieustanne zdejmowanie zegarka, tylko po to, aby go naładować. To właśnie dlatego, dłuższa żywotność baterii, która może trwać kilka dni lub przy umiarkowanym użytkowaniu wszystkich funkcji smartwatcha (np. GPS) – nawet tydzień, jest kluczowym kryterium wyboru. Nowoczesne zegarki takie jak np. smartwatch Suunto lub Garmin oferują naprawdę długą pracę baterii, co dla użytkowniczek oznacza rzadkie sięganie po ładowarkę.

Krokomierz, licznik kalorii, licznik przebytego dystansu

Śledzenie dobowej aktywności fizycznej to niemalże podstawowa wszystkich modeli smartwatchy damskich, które są dostępne na rynku. Popularne dotychczas opaski fitness można spokojnie zastąpić zaawansowanym modelem zegarka. Podobnie jak opaska – policzy on przebyte w ciągu dnia kroki, spalone kalorie i przebyty dystans, wzbogacając te parametry o wiele innych, bardziej zaawansowanych opcji.

Smartwatch ma wbudowane czujniki np. do śledzenia tętna. Niektóre oferują nawet funkcję pomiaru EKG. Smartwatche mogą być również używane do monitorowania jakości i długości snu, a także przypominają o spacerze lub innej, drobnej aktywności, gdy wykryją, że ich użytkowniczka jest zbyt długo bezczynna. Takie opcje posiada np. smartwatch Samsung.

Płatności smartwatchem? Nic trudnego!

Wiele dostępnych na rynku zegarków obsługuje nowoczesną, praktyczną technologię NFC, która umożliwia dokonywanie transakcji bezgotówkowych bez konieczności użycia karty i PIN-u. Usługa NFC przez smartwatch może być bardzo przydatna, gdy nie ma się przy sobie portfela, lub liczy się na szybką transakcję. Transakcje NFC są również akceptowane szybciej niż za pośrednictwem karty debetowej – przytknięcie smartwatcha i szybka akceptacja są zbawienne, gdy człowiek się spieszy.

Czujnik podczerwieni – steruj telewizorem, pralką lub klimatyzacją za pomocą smartwatcha

Czujnik podczerwieni to także jedna z przydatnych, zaawansowanych funkcji w smartwatchach. Pozwala ona używać zegarka jako pilota do telewizora, klimatyzacji lub pralki – jeśli oczywiście można je sparować ze sobą. Ogólnie rzecz biorąc, automatyzacja inteligentnych sprzętów domowych staje się coraz powszechniejsza. Dzięki temu można zarządzać pracą każdego z nich na odległość.

Smartwatch damski wodoszczelny – idealny partner podczas pływania lub joggingu w deszczu

Wodoodporny smartwatch damski sprawdzi się nie tylko podczas pływania i aktywności fizycznej w niesprzyjającej aurze. Dzięki wodoszczelności można w nim również bez obaw brać prysznic, prać ręcznie i myć naczynia. Dostępne na rynku smartwatche mają różne poziomy wodoodporności. Wyróżnić z nich można wodoszczelność liczoną w atmosferach:

 • 3 ATM
 • 5 ATM
 • 10 ATM

Oznaczenia te wskazują, jaką głębokość i ciśnienie wody wytrzyma smartwatch. Najlepszy smartwatch damski wodoszczelny pozwala na nurkowanie nawet na dużych głębokościach bez szkody dla urządzenia. Tak naprawdę, warto wybierać zegarki z oznaczeniem od 5 ATM w górę.

Pamięć wewnętrzna

Smartwatch niestety nie może przechowywać dużej ilości danych. Z pewnością odbiega pojemnością od smartfona. Duża pojemność zegarka może jednak  pozwolić na przechowywanie muzyki, zdjęć i aplikacji, jest ona zatem bardzo ważnym kryterium wyboru zegarka. Wiele smartwatchów ma dodatkowo wbudowany aparat, więc pamięć wewnętrzna jest również używana do przechowywania wykonanych zdjęć i nagranych filmów.

Elegancki smartwatch damski – przełamanie sportowego stylu

Kobiety, którym zależy na wielu funkcjach, czyli nie tylko mierzeniu aktywności fizycznej, ale również doskonałej i subtelnej prezencji zegarka – mogą wybrać elegancki smartwatch damski, znanej marki. Smartwatche te w niczym nie ustępują biżuteryjnym, eleganckim zegarkom.

Smartwatch damski Michael Kors, czy też kultowy smartwatch damski Festina tak samo mierzą kroki, liczą kalorie i są wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje sportowe, zachowując przy tym elegancki, „biznesowy” wygląd. Modele tych marek dostępne są w różnorodnej kolorystyce, z możliwością wyboru bransolety. Może być skórzana lub metalowa. Jeśli doda się do tego szeroki wybór eleganckich tarczy, które imitują wyglądem klasyczny cyferblat – otrzymuje się piękny, biżuteryjny zegarek o zaawansowanych funkcjach.

Na uwagę zasługuje również smartwatch damski Fossil – marki znanej z produkcji pięknej biżuterii i klasycznych zegarków. W ofercie producenta znajdują się robiące wrażenie zegarki inteligentne z kopertą wysadzaną cyrkoniami, proste i klasyczne na skórzanym pasku lub metalowej, delikatnej bransolecie. To propozycja dla kobiet, które po skończonej pracy idą na trening i które lubią mieć codzienną kontrolę nad swoją aktywnością i zdrowiem.

To jaki smartwatch damski się wybierze, ma wpływ na jego dalsze użytkowanie i satysfakcję. Kobiety, które potrzebują wyłącznie liczenia kroków i szybkiego dostępu do alertów ze swojego smartfona – mogą postawić na zegarek wyposażony w podstawowe funkcje. Jednak osoby, które są bardzo aktywne fizycznie, lub planują zegarkiem robić zdjęcia, nagrywać filmy i używać go jako GPS – powinni wybrać bardziej zaawansowany model z mocną baterią. Ceny uzależnione są zwykle od prestiżu producenta i jego pozycji na rynku i rosną wprost proporcjonalnie do zaawansowania i liczby funkcji zegarka. Dobry smartwatch damski staje się jednak niezastąpionym „partnerem” treningowym, czuwa nad zdrowiem, przebiegiem diety i aktywności. Pilnuje też terminarza spotkań i zarządza połączeniami – czy można oczekiwać czegoś więcej?

Smartwatch damski – Ranking

RankingSmartwatch damskiCena
1.Smartwatch damski Zegarek SMARTWATCH GARETT KIDS SUN PRO 4G kolor: RÓŻOWY (5903246289565)Zegarek SMARTWATCH GARETT KIDS SUN PRO 4G kolor: RÓŻOWY (5903246289565)
Producent: Garett, Cena od: 548 zł
Aktualna Cena
2.Smartwatch damski APPLE WATCH 8 A2771 GPS 45mm Black, 14298692586APPLE WATCH 8 A2771 GPS 45mm Black, 14298692586
Producent: Apple, Cena od: 1785 zł
Aktualna Cena
3.Smartwatch damski Apple Watch series 8 GPS + Cellular 41mm Midnight, 687Apple Watch series 8 GPS + Cellular 41mm Midnight, 687
Producent: Apple, Cena od: 1774 zł
Aktualna Cena
4.Smartwatch damski Zegarek SMARTWATCH G.Rossi SW019-3 Czerwony • PołączeniaZegarek SMARTWATCH G.Rossi SW019-3 Czerwony • Połączenia
Producent: Gino Rossi, Cena od: 515 zł
Aktualna Cena
5.Smartwatch damski Zegarek Smartwatch G.Rossi SW019-1 Czarny • Połączenia, SW019-1 sZegarek Smartwatch G.Rossi SW019-1 Czarny • Połączenia, SW019-1 s
Producent: Gino Rossi, Cena od: 515 zł
Aktualna Cena
Smartwatch damski

UdostępnijKasia

Cześć! Jestem Kasia, absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka, pasjonatka zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Na moim blogu dzielę się doświadczeniem z fitnessu oraz poradami z zakresu zdrowia, urody i recenzjami sprzętów przydatnych dla aktywnych kobiet.

9 komentarzy do “Jaki smartwatch damski wybrać?”

  • I recommend Yoast SEO plugin, it is very helpful for creating articles. Plus Yoast has their learning platform where you can learn about SEO. They also offer monthly webinars in which we discuss the changes that have occurred in google positioning and what to pay attention to. There have been a lot of changes lately, my site was not in google search for almost two weeks, after the webinar I corrected a few aspects and everything is working 😊

   Odpowiedz
 1. This has to be one of my favorite posts! And on top of thats its also very helpful topic for newbies. thank a lot for the information!

  Odpowiedz
 2. I think this is one of the most significant information for me.
  And i am satisfied reading your article. However should remark
  on few common things, The web site taste is perfect, the articles is in reality excellent : D.
  Just right activity, cheers

  Odpowiedz
 3. Іt’s actually a great and һelpful piecе of
  info. I’m haрpy that you just ѕhared this helpful information with us.
  Please stay us infoгmeԁ liҝе this. Thanks for sharing.

  Odpowiedz
 4. Mi bardzo spodobał się Smartwatch od Manty model SWT04BP. Zegarek rewelacja, bardzo dobrze wykonany, prosta obsługa, super się prezentuje. Koperta grubsza fajnie to wygląda. Zegarek godny polecenia, serdecznie polecam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz