Jak zrobić łapacz snów?

Coraz modniejsze stają się ostatnio łapacze snów. Wieszane w naszych domach, stały się również super modna biżuterią. Łapacze snów zobaczymy w postaci wisiorków oraz kolczyków. Pierwotnie tworzone były one przez Indian Ameryki Północnej. Według indiańskich wierzeń wszystkie sny muszą przejść przez łapacz snów zanim trafią do naszej głowy. Gęsta siatka wyłapuje wszystkie koszmary, które w niej giną o wschodzie słońca i skapują po zawieszonych na łapaczu snów piórkach. Dodatkową funkcją łapacza jest także pomoc w zapamiętywaniu snów. Obecnie można kupić je w sklepie, ale myślę, że nie mają one takiego uroku jak zrobione własnoręcznie.

Pierwotnie łapacze snów robione były z materiałów dostępnych Indianom, czyli prętów wierzby, skrawków skóry, łyka, ścięgien, piórek i temu podobnych materiałów. Te robione teraz często wykonane są na metalowej lub nawet plastikowej obręczy i często zdobione różnymi sztucznymi tworzywami.

    Potrzebne materiały:

  • Okrągła obręcz. Może być gotowe kółko, bransoletka. Można się także pokusić i wykonać ją samemu z drutu lub z wygiętej gałązki wierzby
  • Rzemyk skórzany, potrzebne będzie, co najmniej kilka metrów. Można także użyć kolorowej wstążeczki z materiału
  • Sznurek, bawełniany
  • Koraliki, piórka, kryształki i inne rzeczy, jakie chcemy na łapaczu umieścić

Pora na rozpoczęcie tworzenia sieci ze sznurka. W tym celu mocujemy sznurek na obwodzie obręczy a następnie idąc po okręgu mocujmy go tak, aby przywiązany był do niej w nieparzystej liczbie miejsc i w równych odstępach. Ważne jest, aby był dobrze umocowany i w miarę ściśle przylegał do obwodu.

jak zrobić łapacz snów

Teraz pozostaje tylko udekorować swój łapacz snów piórkami i paciorkami.

gotowy lapacz snow

Popularne: jak zrobić łapacz snów, jak zrobic lapacz snow, łapacz snów jak zrobić, łapacz snów, 

12 komentarzy do wpisu „Jak zrobić łapacz snów?”

  1. Kilka lat temu po raz pierwszy zrobiłam swój pierwszy łapacz znów. Niestety zostawiłam go w starym mieszkaniu. Od pewnego czasu szukałam właśnie takiego „instruktażu”. Cieszę się, że w końcu trafiłam na tę stronę, gdzie wszystko zostało opisane krok po kroku.

  2. można poszukać w c&a sptrzedaja bransoletki po kilka takich cienkich i okragłych polecam dobre do tego jeżeli ktoś chce to gdzies powiesić bo jest dosyć duże, jeżeli chcecie naszyjnik polecam metalowe zawieszki które zazwyczaj są przy breloczkach:)

    • Anonimowy 16:50 – tak jak napisałaś, storadndawa przesyłka kosztuje 6 , szybka 12 , a przy zamf3wieniu powyżej 100 jest całkowicie darmowa. Nie ma żadnych ukrytych haczykf3w! Nigdy nie miałam dodatkowych opłat. 🙂 Kasia 18:08 – w żadnym wypadku! Może dlatego, że wcale tak nie uważam! :)Anonimowy 18:22 – to japoński znak miłości. :)18:36 – obroniłam licencjat z filmoznawstwa. Obecnie chciałabym się skupić tylko na pracy, ale w planach mam jeszcze jeden kierunek, żeby zdobyć tytuł magistra. :)Dobrej nocy życzę wszystkim! <3

Dodaj komentarz