Jaka jest najlepsza falownica do włosów?

Urządzenia do stylizacji włosów na gorąco, takie jak lokówka, karbownica czy prostownica są znane i popularne od wielu lat. Jakiś czas temu na naszym rynku pojawił się zupełnie inny przyrząd, pozwalający uzyskiwać nie drobne loczki, ale fale. Falownica do włosów zyskuje coraz więcej zwolenniczek, które lubią mieć na co dzień lub na specjalnie okazje hollywoodzką i pełną objętości fryzurę. Jak działa falownica do włosów i w czym się kierować przy zakupie najlepszego modelu?

Falownica do włosów – jak jej używać?

Falownica do włosów to urządzenie, które nagrzewa się do pożądanej temperatury, pozwalającej nadać włosom strukturę delikatnych, ale trwałych fal. Jest wyposażona w płytki, które zaciska się na wydzielonych pasma suchych włosów, podobnie jak płytki karbownicy. Efekt, jaki daje zależy od tego, jakie pasmo włosów zostanie wybrane. Niektóre modele są złożone nie z tradycyjnych pofalowanych płytek, ale z rurek grzejnych, które również pozwalają na stworzenie pięknych fal. Im grubsza rurka, tym większe tworzą się fale. Jeżeli falownicę z płytkami zastosuje się na grubszym paśmie, fale będą delikatniejsze, jeżeli zaś na cieńszym, bardziej zdefiniowane. Dobry sprzęt pozwala stworzyć piękna fryzurę w kilkanaście minut. Sprawdzi się przy tworzeniu fryzur plażowych czy prosto z łóżka, ale także eleganckich i do nadawania włosom objętości. Po stylizacji wystarczy je utrwalić lakierem do włosów.

Czy falownica sprawdzi się przy każdej długości włosa? Oczywiście, można jej używać nawet do stylizacji włosów bardzo krótkich. Wystarczy tylko taka długość, która pozwoli “schwytać się” między płytki urządzenia, czyli zaledwie kilka centymetrów. W zależności od rodzaju płytki, za pomocą falownicy można na krótkich włosach tworzyć duże fale nadające objętość oraz drobniejsze załamania, tworzące styl afro na głowie.

Rodzaje płytek – jak wybrać najlepszą falownicę?

Na rynku mamy sprzęt, który charakteryzuje się różnorodną powłoką płytek. Jak wybrać dobry model? Czym charakteryzują się poszczególne powłoki?

Płytki ceramiczne – nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu stylizacja jest łatwa i szybka, a zarazem bezpieczna. Zmniejszają ryzyko przypalenia włosów.

Płytki tytanowe – są najtrwalsze, ale sprzęt je posiadający jest najdroższy, nadaje się do profesjonalnego, ale także i domowego użytku.

Płytki teflonowe – teflon to dość dobry materiał jeżeli chodzi o ochronę włosów przed wysoką temperaturą, a także przywieraniem ich do płytek. Niestety ma kilka wad. Przede wszystkim nierównomiernie się nagrzewa, co może sprawiać trudności przy stylizacji, ale także wpływać na niebezpieczeństwo przypalenia włosów przy zbyt długim przytrzymaniu między płytkami. Nie jest także odporny na zarysowania. By poprawić jakość płytek teflonowych, wielu procent zdecydowało się utworzyć kompozyty w postaci mieszkanek teflonu z innymi tworzywami, bardziej odpornymi na czynniki zewnętrzne.
płytki lustrzane- mogą wpływać na zwiększenie połysku włosów, jednakże są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rysy.

Płytki diamentowe – diament to najtwardszy i trwały materiał, przy tym bezpieczny dla włosów. Falownice z takimi płytkami są droższe, jednakże na pewno warte inwestycji.

Płytki turmalinowe – naturalne właściwości tego materiału przyczyniają się do jonizacji, czyli zamykania łusek włosa, w rezultacie wygląda on na zdrowszy i bardziej lśniący.

Na jakie ważne elementy trzeba zwrócić uwagę kupując dobrą falownicę do włosów?

 • Regulacja temperatury – najmniej bezpieczne są najtańsze falownice, które nie mają ani możliwości doboru odpowiedniej temperatury ani wyświetlacza ją wskazującego. Taka falownica może spalić nawet zdrowe włosy, zaś na uszkodzonych i słabych czyni jeszcze większe spustoszenie.Dobra falownica do włosów powinna mieć możliwość regulowania temperatury na przykład w zakresie od 180 do 220 stopni Celsjusza. Niższa temperatura służy do stylizacji pasm cienkich, delikatnych oraz wysuszonych. Na pewno ich nie zniszczy. Przy włosach bardzo gęstych i zdrowych oraz grubych, można zastosować znacznie wyższą temperaturę. To pomoże także szybciej stylizować włosy.
 • Funkcja jonizacji – pomaga domknąć łuski włosa i uczynić pasma bardzo gładkimi i zdrowo wyglądającymi. Jonizacja jest szczególnie polecana przy włosach puszących się i ze skłonnością do elektryzowania, czemu skutecznie zapobiega.
 • Kontrolka informującą o wykonaniu fal – pomaga zoptymalizować czas działania ciepła na włosy, dzięki czemu nie grozi im spalenie
 • Automatyczne wyłączenie przy bezczynności
 • Wyświetlacz LCD
 • Solidna obudowa, odporna na uszkodzenia
 • Długi obrotowy przewód

Ile kosztuje dobra falownica do włosów?

Najtańsze modele z powłoką ceramiczną można kupić już za 150 zł, te z płytkami tytanowymi plasują się na średniej półce cenowej. Producenci oferują je za około 250- 300 zł. Falownice najbardziej trwałe i bezpieczne dla włosów, z powłoką diamentową mogą kosztować nawet 500 zł. Do użytku domowego sprawdzi się jednak sprzęt ze średniej półki o ile jest produkowane przez dobrą, cenioną na rynku firmę, niekoniecznie fryzjerską, ale taką, która jest znana z produkowania dobrych urządzeń elektrycznych.

Falownica do włosów – Ranking

RankingFalownica do włosówCenaGdzie kupić?
1.Falownica do włosów Valera Wave Master IonicValera Wave Master Ionic
Producent: Valera
186.75 złSprawdź w sklepie
2.Falownica do włosów Gamma Piu OndadivaGamma Piu Ondadiva
Producent: Gamma Piu
425 złSprawdź w sklepie
3.Falownica do włosów Ga.ma Ceramix WavesGa.ma Ceramix Waves
Producent: Ga.ma
189.99 złSprawdź w sklepie
4.Falownica do włosów Gamma Piu Wave 3.0Gamma Piu Wave 3.0
Producent: Gamma Piu
399 złSprawdź w sklepie
5.Falownica do włosów BaByliss H120EBaByliss H120E
Producent: BaByliss
73.89 złSprawdź w sklepie
Falownica do włosów

Falownica do włosów Valera Wave Master Ionic

2 komentarze do wpisu „Jaka jest najlepsza falownica do włosów?”

 1. Od niedawna używam Babyliss, bo dorwałam tę falownicę na jakiejś promocji. Jestem z niej bardzo zadowolona. Naprawdę świetnie działa, jej działanie jest długotrwałe. Szybko się nagrzewa, nie spala włosów i jest dobrze zrobiona. Moim zdaniem, warto wybrać pieniądze na sprzęt z tej firmy, chociaż nie jest to żadna górna półka.

  Odpowiedz
 2. Dla mnie taki sprzęt musi mieć dobrą moc, to jest jedna z najważniejszych kwestii. Często hobbystycznie czeszę dziewczyny na różne uroczystości i jak jest słaba moc, to włosy by się nie utrzymały. Najlepsza falownica do włosów nie powinna być z najniższej półki cenowej, ale przepłacać też nie ma co.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz