Depilator

Każda z kobiet ma inne preferencje, jeśli chodzi o sposób usuwania niechcianego owłosienia. Dobry depilator to urządzenie zdobywające coraz większą popularność, ze względu na wygodę korzystania, długotrwałe efekty i niską cenę – koszt jego zakupu szybko się zwraca.

Depilatory są również wyposażone w nowoczesne opcje, które pozwalają ograniczyć ból i podrażnienia powstałe podczas depilacji. Kupując depilator, można korzystać również z nowoczesnych technologii, które między innymi zmniejszają wzrost niechcianego owłosienia, jak dają długotrwałe uczucie gładkości.

Największe zalety depilatorów to przede wszystkim długotrwałe uczucie gładkości, uzyskane dzięki usuwaniu włosków przy jej podstawie. Wiele modeli dobrych depilatorów, może być stosowanych zarówno na sucho, jak i na mokro.

Dobry depilator dla kobiet wrażliwych

Używanie nawet najlepszych depilatorów może wiązać się z bólem, dlatego wielu producentów wprowadziło w swoich urządzeniach, dodatkowe nakładki o działaniu schładzającym. Dzięki nim, można znacznie zmniejszyć ból. Szukając depilatora, którego używanie nie wiąże się z bólem, warto zwrócić uwagę na nazwę produktu. Producent określa w niej często, do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony depilator.

Używanie na różnych częściach ciała

Standardowe depilatory nadają się jedynie do dbania o nogi, natomiast bardziej skomplikowane modele, umożliwiają depilację także innych okolic. Posiadają one różne końcówki – umożliwiające usuwanie nawet bardzo krótkich włosów, usuwanie włosków z twarzy czy depilację okolic bikini. W zestawie powinny się też znaleźć nasadki do miejsc wrażliwych oraz zwiększające kontakt ze skórą.

Jakie opcje powinny się znaleźć w dobrym depilatorze?

Podstawową cechą dobrego depilatora, jest jego wodoodporność – dzięki niej, można używać go na przykład w wannie lub pod prysznicem.

Przydatna jest także regulacja prędkości działania głowic – nowoczesne modele pozwalają na szybsze i bardziej bolesne, lub wolniejsze i delikatniejsze usuwanie włosków. W zestawie z depilatorem może znaleźć się także rękawica, którą wkładamy przed depilacją do lodówki i chłodzimy dzięki niej skórę, oraz system masażu. Dzięki temu ostatniemu, głowice wprowadzane są w bardzo szybkie drgania, co zmniejsza nieprzyjemne uczucia wynikające z depilacji.

Inny mój post:  Lakier do paznokci Miss Sporty Metal Flip

Możliwość pracy bezprzewodowej – korzystanie z depilatora jest znacznie łatwiejsze wtedy, gdy nie ogranicza nas plączący się kabel. Z tego powodu, nowoczesne depilatory posiadają wbudowany akumulator, pozwalający nawet na godzinę pracy. Istnieją także depilatory umożliwiające pracę łączoną – zarówno po podłączeniu do prądu, jak i na akumulatorze.

Rolki masujące – ugniatają skórę i poprawiają w niej ukrwienie, dzięki czemu można ograniczyć nieprzyjemne uczucie podczas depilacji.

Nasadka pilingująca – dzięki niej, usuwamy ze skóry martwy naskórek. Pozwala to ograniczyć późniejsze wrastanie włosków.

Jaki depilator do 100 zł?

W cenie 100 złotych mamy szeroki wybór depilatorów, które powinny sprawdzić się podczas codziennego użytkowania, o ile nie mamy dużych wymagań pod względem opcji dodatkowych. Tanie depilatory są proste w użyciu i niewielkie, ze względu na brak wielu opcji.

Większość kobiet wybierając depilator, kieruje się przede wszystkim odczuciami, które pojawiają się podczas korzystania. Jeśli według opisów użytkowniczek depilatorów umieszczonych na forach internetowych można wywnioskować, że jeden z modeli wywołuje większy ból podczas korzystania niż inne, to prawdopodobnie, nie będzie on dobrym wyborem dla osoby wrażliwej.

Warto zwrócić uwagę także na to, że skóra przyzwyczaja się do depilatora i kolejne zabiegi są znacznie mniej bolesne od pierwszego. Niektóre depilatory posiadają tak zwaną głowicę startową, która usuwa znacznie mniej włosków i robi to delikatniej od standardowej. Dzięki niej skóra przyzwyczają się do wyrywania włosków bez niepotrzebnych cierpień. Nawet tanie depilatory renomowanych firm, wyróżniają się trwałością i dokładnym goleniem. Jeśli są potrzebne dodatkowe opcje, należy zwrócić uwagę na droższe depilatory.

Jakie dodatki znajdziemy w droższych depilatorach?

W wyższej cenie można znaleźć modele depilatorów wyposażone w więcej przydatnych opcji. Mogą posiadać na przykład takie dodatki, jak:

  • Lampkę podświetlającą depilowany obszar
  • Głowicę z ceramicznymi (a nie stalowymi) dyskami
  • Nasadkę chłodzącą oraz złuszczającą.
  • Głowica, którą można umyć pod wodą
Inny mój post:  Brokatowy lakier do paznokci od H&M

Bardzo ciekawą opcją, wykorzystywaną jedynie w najdroższych depilatorach, jest IPL. Po standardowym usunięci włosków, naświetla się skórę promieniami, niszczącymi komórki włosów, co hamuje ich odrastanie.

Dobry depilator – jaka firma?

Na rynku depilatorów dominują firmy Braun, Rowenta oraz Philips, a wybierając produkt jednej z nich można mieć pewność, że golarka będzie służyła nam przez wiele lat. Można także zdecydować się urządzenia innych firm, najlepiej wybierając z oferty znanych firm, które działają na rynku od dłuższego czasu.

Dodaj komentarz