Jak wybrać najlepszy depilator do twarzy?

Nadmierne owłosienie – szczególnie w okolicach twarzy – bywa powodem wielu rozterek. Co ciekawe, problem ten dotyczy obu płci – jedynie problematyczne obszary twarzy są przeważnie inne u kobiet i inne u mężczyzn.

Zbyt widoczny wąsik nad górną wargą, meszek wzdłuż linii żuchwy czy pojedyncze włoski na brodzie – o ile panom nie robi to wielkiej różnicy, o tyle panie za wszelką cenę starają się je maskować, a najlepiej skutecznie usuwać.

Płeć brzydka zwraca często uwagę na zbyt długie lub za gęste włoski w nosie czy w okolicy łuków brwiowych. Wszystkie tego typu niedogodności można usuwać na wiele różnych sposobów. Pośród nich popularne są metody depilacji twarzy z użyciem specjalnie przeznaczonych do tego urządzeń.

Depilacja twarzy – jak się do niej zabrać?

Niepożądane owłosienie na twarzy może powodować dyskomfort psychiczny, stać się powodem kompleksów, a nawet zaniżonej samooceny. O ile nadmierne owłosienie na rękach czy nogach można skutecznie – szczególnie zimą – ukrywać pod ubraniem i nie zawracać sobie nim głowy za często, o tyle włoski na twarzy są trudne do ukrycia. Należy zatem systematycznie je usuwać. Problem jednak jest dość złożony, bowiem skóra twarzy jest delikatna i mocno reaguje nie tylko na zbyt intensywne zabiegi, ale także na mocne preparaty kosmetyczne – na przykład woski od depilacji. Efektem może być zaczerwienienie i świąd, pieczenie i krosty, a w skrajnych przypadkach nawet stany zapalne z trudno gojącymi się rankami.

Aby minimalizować ryzyko podrażnień należy zadbać o jak najłagodniejszą formułę depilacji oraz zatroszczyć się o to, by jak najrzadziej przeprowadzać te zabiegi. O ile tradycyjna, mozolna depilacja pęsetą jest delikatna i umożliwia raczej bezproblemowe usuwanie pojedynczych włosków, o tyle już depilacja woskiem – mimo, że znacznie szybsza – niesie spore ryzyko podrażnień naskórka.

Wobec powyższego, rozsądnym rozwiązaniem jest zakup depilatora do twarzy, który nie tylko szybko i skutecznie upora się z niechcianymi włoskami, ale zrobi to bardzo dokładnie i niemal bez efektów ubocznych.

Depilator do twarzy –więcej zalet czy wad?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie profesjonalnego depilatora do twarzy, warto przyjrzeć się wadom i zaletom tej metody depilacji oraz poznać wszystkie tajniki działania różnych rodzajów depilatorów.

Każda forma depilacji zbędnego owłosienia – niezależnie jakiej części ciała dotyczy – jest bolesna. Nie chodzi jednak o to, że ból jest szczególnie dotkliwy (choć są to trudne do skategoryzowania odczucia indywidualne), ale o rodzaj dyskomfortu podczas całego zabiegu. Porównajmy depilację do golenia, które nie powoduje niemal żadnych uciążliwości w trakcie zabiegu, czy depilacji woskiem, która w fazie nakładania jest nawet przyjemna, a przy odrywaniu plastrów już mniej, za to trwa ułamki sekund (jeśli oczywiście ma się wprawę i dobre preparaty). Uczciwie należy przyznać, że w porównaniu do nich, tradycyjna depilacja wpisuje się raczej w motto: „cierpienia w imię urody”. Na szczęście po kilku razach skóra przyzwyczaja się do tych bodźców i odczuwalny dyskomfort wyraźnie się zmniejsza.

Kolejna dobra wiadomość jest następująca: wady opisywanej metody usuwania owłosienia z twarzy kończą się na tej jednej. Szala zalet jest znacznie, znacznie cięższa. Po pierwsze, depilacja – w przeciwieństwie do golenia ucinającego włoski tuż przy skórze – usuwa je całe razem z cebulkami. Po drugie – w porównaniu do depilacji woskiem, depilacja z użyciem odpowiednich urządzeń jest znacznie dokładniejsza i pozostawia skórę gładką na bardzo długo. Ponadto, jak zostało już wspomniane, depilacja mechaniczna nie powoduje podrażnień chemicznych, związanych z nieodpowiednim lub uczulającym składem preparatów do depilacji. Wbrew niektórym opiniom, depilacja twarzy z wykorzystaniem depilatora przebiega sprawnie i szybko. Nie ma potrzeby nagrzewać wosku, odczekiwać po nałożeniu, nie wspominając o czyszczeniu resztek preparatu z twarzy. Depilatory do twarzy nie wymagają żadnych preparatów, a jedynym śladem po depilacji są drobne punkciki po wyrwanych włoskach, które jednak szybko znikają, pozostawiając skórę gładką i piękną na długo.

Depilatory do twarzy – co warto o nich wiedzieć

Warto podkreślić na wstępie, że depilator do twarzy to nie jest to samo, co urządzenia dedykowane do depilacji całego ciała – w szczególności nóg czy pach. Zasadnicza różnica widoczna jest, gdy porówna się wielkość głowicy depilującej przeznaczonej do twarzy i tej do ciała. Głowica depilatorów do twarzy jest mała i specjalnie wyprofilowana. Dzięki temu bez problemu dociera do najmniejszych zakamarków w okolicy ust oraz umożliwia precyzyjne operowanie depilatorem np. wokół brwi. Niewielką głowicą łatwo manewrować, usuwając dokładnie delikatne włoski – depilator do twarzy jest dokładniejszy i umożliwia chwytanie nawet tych najcieńszych.

Depilatory do twarzy działają analogicznie do swoich odpowiedników przeznaczonych do ogólnej depilacji ciała. Zależnie od rodzaju wyrywają włoski wraz z cebulkami lub – w przypadku depilatorów laserowych i IPL – unicestwiają je za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Wiele modeli depilatorów do ogólnego użytku jest wyposażonych w specjalne nasadki lub wymienne głowice, przeznaczone właśnie do depilacji twarzy.

Niektóre depilatory do twarzy posiadają w komplecie nasadkę ze specjalnymi końcówkami do masażu lub szczoteczkami do głębokiego oczyszczania skóry. Dzięki temu zapewniają wygodną i skuteczną codzienną higienę oraz kompletną pielęgnację przed i po depilacji twarzy.

Depilatory do twarzy – co mamy do wyboru?

Pośród urządzeń przeznaczonych do depilacji twarzy możemy wyróżnić następujące ich rodzaje:

 • ręczny depilator do twarzy – tzw. epistick;
 • depilator elektryczny do twarzy – wyposażony w pęsetki lub dyski;
 • depilator laserowy do twarzy;
 • depilator ipl do twarzy.

Ręczny depilator do twarzy – mechaniczna pęseta

Depilatory typu epistick to nieco bardziej zaawansowane urządzenie niż zwykła pęseta. Pozwalają usuwać więcej włosków naraz, dzięki czemu depilacja jest znacznie szybsza, niż z użyciem tradycyjnej pęsetki. Składają się ze sprężynki i dwóch uchwytów. Metoda ta sprawdza się u osób, które nie mają problemu z bardzo dużym owłosieniem oraz gdy nie potrzeba wyjątkowo dużej precyzji zabiegu. Mimo braku automatyzacji metoda jest stosunkowo bolesna – zwłaszcza na początku stosowania.

Zaletą takiego rozwiązania jest trwałość prostego mechanizmu i brak konieczności napraw. Na plus przemawia również bardzo przystępna cena.

Depilator elektryczny – na co zwracać uwagę?

Depilatory elektryczne od wielu lat zajmują znaczącą pozycję na rynku urządzeń i środków do depilacji. Trudno się temu dziwić, bowiem łączą wyjątkową szybkość i skuteczność depilacji z długotrwałym efektem. Ponadto stosunek jakości urządzenia i sposobu działania do ceny nadal pozostaje bardzo dobra.

Na rynku dostępne są dwa typy depilatorów elektrycznych do twarzy – wyposażone w pęsetki oraz dyski. Pierwszy typ jest zalecany osobom posiadającym delikatne i cienkie włoski oraz gdy jest ich stosunkowo niedużo. Pęsety wyłapują nawet pojedyncze sztuki i delikatnie usuwają, nie powodując ich urywania. Depilatory do twarzy wyposażone w dyski są bardziej wydajne i sprawdzają się przy twardym i grubym owłosieniu. Działają sprawniej, mocno łapiąc i wyrywając nawet gęstsze kępki mocno osadzonych włosków. Dzięki temu depilacja przebiega szybko i jest mniej bolesna, a dodatkowo podrażnienie jest znacznie mniejsze.

Ważną cechą depilatorów do twarzy jest możliwość regulowania prędkości obrotów, dzięki której nie tylko udaje się dopasować ilość wyrywanych włosków do swojej wytrzymałości (zwłaszcza w początkowym okresie użytkowania), ale można depilować twarz bardzo precyzyjnie. Niektóre modele mają na wyposażeniu tzw. nasadki startowe, które pozwalają rozmasować skórę i przygotować ją na zabieg depilacji. Są one przeznaczone dla osób początkujących lub posiadających wrażliwą skórę twarzy – czynią zabieg znacznie delikatniejszym.

RankingDepilator elektryczny do twarzyCena
1.Depilator elektryczny do twarzy Braun Face 810Braun Face 810
Producent: Braun, Cena od: 226.4 zł
Aktualna Cena
2.Depilator elektryczny do twarzy Braun Face 851Braun Face 851
Producent: Braun, Cena od: 299.99 zł
Aktualna Cena
3.Depilator elektryczny do twarzy Braun FaceSpa Pro 911Braun FaceSpa Pro 911
Producent: Braun, Cena od: 499.99 zł
Aktualna Cena
4.Depilator elektryczny do twarzy Braun FaceSpa Pro 921Braun FaceSpa Pro 921
Producent: Braun, Cena od: 749 zł
Aktualna Cena
5.Depilator elektryczny do twarzy Braun FaceSpa Pro 912Braun FaceSpa Pro 912
Producent: Braun, Cena od: 667 zł
Aktualna Cena
Depilator elektryczny do twarzy

Depilator elektryczny do twarzy Braun Face 810

Depilator laserowy – to samo co depilator IPL?

Depilatory do twarzy laserowe i IPL działają na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli emitują dokładnie taką wiązkę promieniowania elektromagnetycznego (jego częścią jest widzialne światło docierające do naszych oczu), która oddziałuje na barwnik znajdujący się we włosku. Rozgrzewa go, doprowadzając do zniszczenia cebulki – bez ryzyka uszkodzenia tkanek i skóry wokół. Odpowiednia długość fali, doskonale dobrana wiązka promieniowania oraz precyzyjnie wyliczony czas pomiędzy poszczególnymi impulsami pozwalają skórze odpocząć i pozbyć się minimum 50% energii zgromadzonej po każdy strzale. Zapobiega to przegrzaniu tkanek i niweluje ryzyko poparzenia.

Należy jednak rozróżnić technologię wykorzystującą wiąski światła o zróżnicowanych długościach fali i laser emitujący pojedyncze wiązki. Choć zasada działania jest podoba, nie są to jednakowe urządzenia. Depilator laserowy emituje wiązkę o jednej długości fali, pozwalając usuwać pojedyncze włoski przy każdym strzale. Jest to bardzo skuteczna metoda, jednak wymaga wiele cierpliwości, precyzji i doświadczenia. Najlepiej sprawdza się przy usuwaniu ciemnego mocnego owłosienia u osób z niewielką ilością barwnika, czyli o jasnej karnacji. Konieczność „ustrzelenia” każdego włoska sprawia, że zwykle pozostają nieusunięte włoski i zabieg należy powtórzyć kilka razy w określonym odstępie czasu, aby osiągnąć ostateczny efekt depilacji.

Depilator IPL emituje wiązkę światła o różnej długości fal, a dodatkowo są one ustawione w różnych kierunkach. Dzięki temu strzały „dosięgają” włosków ostawionych na większym obszarze i o różnej grubości i barwie, a nawet w innej fazie wzrostu. Nie trzeba dodawać, że jest to znacznie szybsza i skuteczniejsza metoda, pozwalająca zminimalizować czas zabiegu. Ilość promieniowania docierającego w sumie do tkanek jest mniejsza, zatem i reakcje obronne skóry są mniej dotkliwe. To trochę jak porównanie „polowania” na włoski na twarzy do łowienia ryb – laser odpowiada łowieniu na wędkę, a depilator IPL to raczej zarzucanie sieci

Co ważne, dzięki dogłębnemu działaniu dawki promieniowania, po obu zabiegach mieszki włosowe pozostają na długo nieaktywne. Efekty depilacji utrzymują się zatem bardzo długo, bijąc na głowę wszelkie inne metody depilacji stosowane obecnie.

RankingDepilator laserowyCena
1.Depilator laserowy Braun PL 3012Braun PL 3012
Producent: Braun, Cena od: 899 zł
Aktualna Cena
2.Depilator laserowy Philips BRI 956Philips BRI 956
Producent: Philips, Cena od: 2199 zł
Aktualna Cena
3.Depilator laserowy Remington IPL6750Remington IPL6750
Producent: Remington, Cena od: 1606 zł
Aktualna Cena
4.Depilator laserowy Philips BRI 950Philips BRI 950
Producent: Philips, Cena od: 1699 zł
Aktualna Cena
5.Depilator laserowy Philips BRI 953Philips BRI 953
Producent: Philips, Cena od: 1899 zł
Aktualna Cena
Depilator laserowy

Depilator laserowy Braun PL 3012

Mimo stosunkowo wysokiej ceny, depilatory laserowe oraz depilatory do twarzy IPL zyskują na popularności, bowiem ich efektywność sprawia, że zakup zwraca się już po kilkukrotnym użyciu. Stosowane zgodnie z instrukcjami są niezawodne i w pełni bezpieczne, a coraz lepiej dopracowane modele pozwalają na wybór najlepszego dla siebie urządzenia.

Popularne: depilator do twarzy, depilacja twarzy, depilator laserowy do twarzy, depilator do twarzy opinie, 

Opinie o Jak wybrać najlepszy depilator do twarzy?

 1. Zastanawiam się nad tym laserowym od Philipsa… Ale na razie trochę męczy mnie jego cena i czy rzeczywiście jest dobry i skuteczny. Ktoś miał? Osobiście używam od kilku lat depilator elektryczny do twarzy z Brauna i jestem zadowolona, ale wolałabym mieć trwalszy efekt.

  Odpowiedz
 2. Dla mnie podstawowy model z Remington jest dobry! Umówmy się, że kobieta aż tak bardzo takiego sprzętu nie potrzebuje. Używamy ale nie codziennie bo nie ma takiej potrzeby, więc nie trzeba kupować rozbudowanych modeli 😉 Ja uważam, że taki depilator do twarzy jak proponuje Remington jest OK.

  Odpowiedz
 3. Jeśli zastanawiasz się jaki depilator do twarzy wybrać, to ja polecam Braun FACE Silk-epil 810. Dość tani model, który dodatkowo ma szczoteczkę do oczyszczania twarzy. Jak najbardziej polecam ten model, działa super i jest bardzo skuteczny. Moim zdaniem jeden z lepszych modeli jeśli chodzi o ten zakres cenowy.

  Odpowiedz
 4. Jeśli chodzi o dobry depilator do twarzy, to polecam ten od Philipsa. Wszystkie drobne depilatory a raczej trymery, nie powinny być używane. Często można z ich pomocą nabawić się problemów skórnych. Dlatego ja zdecydowałam się na użycie czegoś lepszego i zdrowszego, moim zdaniem.

  Odpowiedz
 5. Zdecydowanie polecam depilator do twarzy Braun. Wybór wśród tego typu produktów nie jest duży, ale ten jest bardzo funkcjonalny. Precyzyjny i delikatny. Czy warto kupować w większych zestawach, tego nie wiem, bo nie mam dużego zestawu 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz