Nigdy nie przepadałam za butami Puma, ich projekty wydawały mi się takie, jakby bez wyrazu. Dlatego zainteresowało mnie gdy usłyszałam o współpracy marki z siostrą Beyoncé, czyli z Solange Knowles. Muszę przyznać, że efekt jest naprawdę ciekawy.

The Girls of Blaze Disc Collection pojawi się w sklepach w lutym 2014 roku i będzie inspirowana kulturą i muzyką Brazylii. Wydanie kolekcji będzie poprzedzać mistrzostwa w piłce nożnej, które odbędą się własnie w Brazylii. To z tego powodu piosenkarka zdecydowała się zainspirować tym krajem.

Solange umieściła na butkach prace czterech dobrze zapowiadających się artystów: artystę plastyka, muzyka, fotografa Hishama Baroocha oraz  Darlene i Lizzy Okpo, czyli zespół projektantów mody damskiej. Każdy z nich miał za zadanie stworzyć własny, barwny print dla fasonu Disc Blaze.

Oto wyniki współpracy:

Disc-Burlap-Rainbow-Okpo

Disc-Dolphins-Hisham-2

Disc-Rainforest-Hisham-Disc-1

Disc-Tire-Gerlan-Marcel

Typ buta dla The Girls of Blaze Disc Collection został wybrany przez Solange, ponieważ jest to jeden z jej ulubionych fasonów Pumy. Ten sezon jest pierwszym, kiedy model jest dostępny dla kobiet.

Disc Blaze został po raz pierwszy wprowadzony w 1992 roku jako pierwszy na świecie but do biegania bez sznurówek. Wystarczyło przekręcić dysk, a but dopasowywał się do stopy, dzięki naciągnięciu kilku żyłek. „Rozsznurowanie” następowało po naciśnięciu przycisku znajdującego się na dysku. Buty miały zrewolucjonizować świat, lecz plan się nie powiódł.  Mimo to owe buty jako lifestyle’owa ikona zwariowanych lat 90′ do dziś mają swoich wiernych fanów na całym świecie.

Co sądzicie o efekcie współpracy? Założyłybyście?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here