• facebook
 • instagram
 • twitter
 • youtube
 • rss

Jak zrobić bluzkę z nadrukiem?

Od dawna szukałam mojej idealnej bluzki z soczystym ananasem, niestety nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Naprawdę naszukałam się wszędzie. ;/ Dlatego niedawno wpadłam na pomysł, że mogłabym ją zrobić sama. Stwierdziłam, że wtedy nie dość, że bluzka będzie taka jaką sobie wymarzyłam to do tego będzie naprawdę tania.

Bo do stworzenia ananasowego cuda potrzebujemy naprawdę niewielu rzeczy:

*klasycznego t-shirtu,
*papieru transferowego (albo do jasnych albo do ciemnych tkanin, w zależności jaką masz bluzkę),
*ćwieków, koralików itp.
*nożyczek,
*drukarki atramentowej,
*szpilek.

 

Pierwsze co robimy to szukamy idealnej grafiki w Google. Jeżeli chcecie ten sam nadruk co ja, znajdziecie go tu -> KLIK. Teraz robimy próbny wydruk grafiki. Uwierzcie mi, zanim znajdziecie idealne wymiary obrazka, zmarnujecie trochę kartek.

t-shirt z nadrukiem diy

Jeżeli udało wam się już wydrukować owoc w rozmiarze jakim chcieliście, wytnijcie go i przyczepcie szpilkami. Ocenicie wtedy ile możecie przyciąć bluzkę. Jeżeli chcecie alby bluzka była identyczna jak moja przytnijcie ją w tych miejscach:

bluzka diy z nadrukiem ananasa

Jeżeli wam się podoba efekt, który otrzymaliście możecie zacząć drukować na papierze do nadruków. Ja używam papieru, który można kupić tutaj KLIK. Jeżeli masz inny papier stosuj się do instrukcji napisanej na nim!

Pamiętaj , aby zadrukować czysta stronę. Gdy już wydrukujesz, poczekaj 5 min aż wszystko wyschnie. Teraz wytnij obrazek pozostawiając jedynie wąski margines (1-3 mm).

jak zrobić bluzkę z nadrukiem

Zabieramy się do prasowania! Ustaw temperaturę żelazka na najwyższą jaka jest możliwa oraz wyłącz opcje pary. Przeprasuj materiał na którym będziesz nosić nadruk, aby był zupełnie gładki. Następnie połóż papier w sposób, alby strona zadrukowana stykała się z materiałem.

Prasuj i silnie dociskaj żelazko. Staraj się, aby cała powierzchnia obrazka była równomiernie ogrzewana, nie zapominaj o brzegach obrazka! Uważaj, aby podczas prasowani nie przesunąć obrazka. Nie przestawaj prasować dopóki zielone kółka nie zmienią swojego koloru na pomarańczowy.

krok po kroku diy bluzka z nadrukiem

Poczekaj aż papier i materiał ostygną, wtedy płynnym ruchem oderwij kartkę. Utrwalanie: Przykryj nadruk papierem do pieczenia i pasuj nie dłużej niż 5-10 sekund. Zdejmij papier dopiero gdy wystygnie. Przypnijcie ćwieki, albo koraliki w miejscach zaznaczonych na czerwono.

diy bluzka ananas

Gotowe!!!

diy bluzka z ananasem i ćwiekami

 Popularne zapytania do tego posta:

 • jak zrobić bluzkę z nadrukiem
 • jak zrobic nadruk na bluzce

10 komentarzy

 1. kacha · 6 stycznia 2015 Reply

  A ja mam taką bluzeczkę, kupiłam w New Yorker za 14,90

 2. Anonim · 1 lipca 2014 Reply

  nie chce zeby brzmialo to ironicznie, ale po ilu praniach to zejdzie?

  • KatarzynaII · 17 lipca 2014 Reply

   mi się trzyma jakoś 😛 a dużo czasu już minęło 😛 To chyba zależy od jakości papieru 🙂

 3. Ntalia · 19 kwietnia 2014 Reply

  Super pomysł i efekt końcowy , mam pytanie: z jakiej drukarki był ten nadruk ? Musi być laserowa czy wyjdzie też na atramentowej ? Proszę o szybką odpowiedź 🙂

 4. wtf · 27 lipca 2013 Reply

  *przypadkiem

 5. wtf · 27 lipca 2013 Reply

  a nie jest to przypadaniem papier transferowy?

 6. Z · 25 lipca 2013 Reply

  gdzie mozna nabyć taki papier? 🙂

  • KatarzynaII · 25 lipca 2013 Reply

   na allegro pod frazą papier transferowy, albo w papierniczych. Ja swój zamówiłam na allegro 🙂