Holograficzny trend

Jest taka zasada, że jeżeli u kilku czołowych marek powtarza się ten sam deseń czy forma to będzie ona trendem w następnym sezonie. Więc Panie i Panowie, ku mojemu zdziwieniu, zima zostanie zalana holograficznym motywem. W swojej kolekcji Resort 2013 Proenza Schouler przedstawili genialną skórzaną SP 11. Niedługo potem światło dzienne ujrzały zamszowe sandały Sigerson Morrisona. Wreszcie, Hussein Chalayan zaprojektował holograficzne legginsy, za które mogłabym zabić.

Niezależnie od materiałów, holograficzne będzie wszystko! Skóra, nylon, po prostu WSZYSTKO! Jest to ryzykowny trend, z którym łatwo przeholować. Z prostymi formami będzie to wszystko ze sobą wyglądać spójnie. Dlatego jeżeli tak jak ja zakochaliście się w holograficznym deseniu, musicie uważać i podążać za zasadą im mniej tym lepiej.

stella mccartney Mirror Prism Pump

stella mccartney silver pump

A teraz czas na cuda od Stelli McCartney.  Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie napisała czegoś na temat tych butków. Projektantka po raz kolejny stworzyła szpilki idealne. Mirror Prism Pump, bo o nich mowa to esencja klasycznego stylu z nutką futuryzmu.

Holo obuwie najlepiej stosować z umiarem, jako akcent dla bardziej tradycyjnych wykończeń i tekstur. Holograficzna powłoka powinna raczej być ożywiającym strój elementem. Para tych pięknych szpilek sprawdzi się na przykład z eleganckimi ubraniami w stylu nadchodzącego Diora lub kolekcji Balenciaga. W takich zestawieniach, te buty wyglądałyby świetnie. Można je kupić TU za 760 dolarów. Czy są one warte swojej ceny? Nie jestem pewna. Ale fakt, faktem są prześliczne.

A Wy co myślicie o holograficznym trendzie? Spodobały się Wam szpilki od Stelli?

1 komentarz do wpisu “Holograficzny trend”

Dodaj komentarz